Dajte si pozor na podvodné telefonáty!

Dajte si pozor na podvodné telefonáty od podozrivých osôb, ktoré sa vydávajú za zamestnanca Poštovej banky a následne za policajta.

Cieľom podvodníkov je prostredníctvom podvodných telefonátov so zámienkou doručenia zásielky oklamať seniorov. Najprv sa vydávajú za zamestnanca Poštovej banky a následne za policajta, ktorý sa dopytuje na telefonát z Poštovej banky a znepokojí seniora, že je v nebezpečenstve.

• Podozrivá osoba zavolá seniorovi a vydáva sa za zamestnanca Poštovej banky so zámienkou doručenia zásielky.
  • Pýta sa, či je senior sám doma, či má pri sebe hotovosť, šperky, prípadne inak našetrené peniaze.
  • Podvodníci momentálne volajú z čísla s českou predvoľbou.
  • Po ukončení hovoru podvodníci opätovne kontaktujú osloveného a predstavujú sa ako policajti z kriminálky.
  • Pýtajú sa na telefonát z Poštovej banky, následne na to seniora znepokoja informáciou, že jeho dom bude za chvíľku obkľúčený a že sa nachádza v nebezpečenstve.
  • V žiadnom prípade neposkytujte svoje osobné údaje a prihlasovacie údaje či heslá do Internet bankingu alebo údaje k svojej platobnej karte.
  • Ak ste tak už náhodou urobili, prosíme, bezodkladne kontaktujte Infolinku 0850 006500.
  • Ak ste sa stali obeťou podvodu, bezodkladne kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158

V prípade, že máte pochybnosti alebo podozrenie, že ide o falošný telefonát z Poštovej banky, neváhajte a overte si informácie na našej Infolinke na 0850 00 6500 alebo na *6500.

Ďalšie časté typy podvodov

• TELEFONICKÝ PODVOD – BLÍZKY ÚDAJNE SPÔSOBIL NEHODU