Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Prístupnosť

Webové stránky sú vytvárané v maximálne možnej miere podľa pravidiel pre tvorbu prístupových webových stránok v štátnej, verejnej správe a samospráve. Kód stránok zodpovedá norme XHTML 1.0 Transitional.

Pre zobrazenie stránok bolo použité programové jadro redakčného systému WordPress. Stránky prešli pred odovzdaním objednávateľovi testovaním na zobrazovanie vo všetkých známych prehliadačoch na desktopoch i vybraných mobiloch. Sú plne responzívne a nebola zistená žiadna problematicky funkčná časť.

Za prístupnosť a validitu kódu dokumentov, ktoré sú do redakčného systému vkladané priamou konverziou z textových editorov, dodávateľ neručí. Externé zdroje údajov, ktorých prepojenie je súčasťou webstránky (archívne údaje), môžu byť technologicky zastarané a nemusia sa vo všetkých prípadoch v prehliadačoch korektne zobraziť. Odporúčame ich stiahnuť a otvoriť v programe, ktorý zabezpečí ich správne konvertovanie.

Ako obec chceme, aby bol obsah webovej stránky prístupný a užívateľsky prívetivý pre každého. Ak máte problémy so zobrazením alebo navigáciou v obsahu na tejto webovej lokalite, alebo ak si všimnete akýkoľvek obsah, funkciu alebo funkciu, o ktorej sa domnievate, že nie je plne dostupná pre ľudí so zdravotným postihnutím, kontaktujte nás a uveďte popis konkrétnej funkcie, o ktorej si myslíte, že nie je plne prístupná, alebo s návrhmi na zlepšenie. Vašu spätnú väzbu berieme vážne a zvážime ju pri vyhodnocovaní spôsobov, ako vyhovieť všetkým našim návštevníkom, a tiež celkovým zásadám dostupnosti.