Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

… aby sa niekomu konečne rozsvietilo!

Vážení obyvatelia obce Láb, oznamujeme Vám a upozorňujeme Vás, že v noci zo štvrtka 26.5. na piatok 27.5. nebude v našej obcí na protest voči schváleným tzv. protiinflačným opatreniam svietiť verejné osvetlenie.

Zhasneme, aby sme v budúcnosti mohli svietiť! Obce a mestá Záhoria zhasnú, aby v budúcnosti mohli svietiť!

Mestá a obce štyroch okresov Združenia miest a obcí Záhoria a Združenia miest a obcí Myjavského regiónu (okresy Senica, Malacky, Myjava a Skalica) vo štvrtok 26. mája večer nerozsvietia verejné osvetlenie s cieľom poukázať na stav, ktorý samosprávam hrozí po schválení „protiinflačného balíčka“ a aby sa niekomu konečne rozsvietilo. Tento záver vyplynul z pracovného stretnutia primátorov a starostov obcí a miest ZMO Záhorie a ZMO Myjavského regiónu, podľa ktorých navrhnutý protiinflačný balíček v súčasnej podobe ohrozuje fungovanie základných funkcií samospráv a bude mať priame dopady na rozpočty miest a obcí. INESS (Inštitút ekonomických a spoločenských štúdií) považuje vládou schválený protiinflačný balíček za príliš nákladný, ktorý spôsobí vo zvýšenej miere plytvanie s verejnými zdrojmi.

„Balíček je v rozpore s predpokladmi hľadania hodnoty za peniaze vo verejných výdavkoch, zhoršuje dlhodobú udržateľnosť verejných financií. Jeho proces predstavenia, úprav a schvaľovania je učebnicovým príkladom, ako sa nemajú robiť zásadné zmeny vo výdavkových politikách,“ tvrdí inštitút.

Obce a mestá v jednom okamihu – vo štvrtok 26. mája večer o 21. hodine zhasnú alebo vôbec nezapnú verejné osvetlenie.

Za vzniknuté nepohodlie sa ospravedlňujeme.