Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Výstava venovaná Tobiášovi Lazarovi

Obec Láb pozýva všetkých občanov a priaznivcov leteckej vedy na výstavu venovanú nášmu rodákovi, významnému vedcovi Tobiášovi Lazarovi.

Pán Tobiáš Lazar pôsobil ako profesor na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach, kde prispel k vývoju a vzdelávaniu v oblasti leteckých vied. Jeho práce a odborné znalosti majú významný vplyv na letecké inžinierstvo na Slovensku, ale aj v zahraničí.

V rámci výstavy budú vystavené všetky ocenenia pána Lazara, ktoré venoval našej obci. Okrem týchto ocenení bude návštevníkom prístupná aj obecná kronika, kde môžete nájsť záznamy o histórii našej obce.

Výstava sa bude konať v nedeľu 8.10.2023 od 14:00 do 17:00 hod. v Klube dôchodcov. Otvorenia výstavy sa zúčastní aj pán Lazar osobne.

Všetci ste srdečne vítaní.