Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Oznam starostu obce k testovaniu AG

Vážení spoluobčania,

túto sobotu v našej obci prebehlo už tretí týždeň po sebe testovanie občanov antigénovými testami na ochorenie COVID-19.

V priebehu týždňa nám minister školstva oznámil, že od pondelka 8. februára 2021 bude možné otvoriť 1. až 4. ročník základnej školy a materské školy. Táto správa nás samozrejme všetkých potešila, pretože asi nie je nič horšie ako predstava, že nám budú vyrastať hlúpe deti.

Na moje veľké prekvapenie sme ale v piatok večer obdržali informáciu od regionálneho hygienika, že napriek situácii, ktorá je, neodporúča ešte otvoriť materské a základné školy a počkal by minimálne dva týždne.

Po prečítaní tohto oznamu som sa ale rozhodol, že sa budem riadiť vlastnou hlavou a úsudkom, preto rozhodnutie o otvorení základnej školy a materskej školy po dohode s riaditeľkami oboch zariadení sme chceli spraviť po skončení sobotňajšieho testovania a podľa jeho výsledkov.

Výsledky boli nasledujúce, celkom bolo otestovaných 1173 občanov, z toho 7 pozitívnych. Štyria pozitívni sú z našej obce, traja z iných obcí. Z celkového počtu otestovaných bolo 781 obyvateľov obce Láb a 392 z iných obcí a miest.

Miera pozitivity v obci Láb je na úrovni 0,5 % a to nás presvedčilo v tom, že na základe vývoja epidemiologickej situácie v našej obci u nás infekčnosť nerastie, ale je stabilná pod 1 %.

Prijali sme teda v sobotu večer rozhodnutie materskú školu a 1. až 4. ročník základnej školy otvoriť.

Podľa Covid semaforu by mala naša obec testovať v súčasnosti každý týždeň, a preto už v predstihu avizujem, že v sobotu 13. februára 2021 budeme testovať.

S pozdravom a prianím pevného zdravia
Váš starosta, Marián Moravčík