Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Testovanie na COVID-19 v Lábe – január 2021

Testovanie občanov obce Láb sa uskutoční od 23. januára 2021 (sobota) do 24. januára 2021 (nedeľa), vždy od 8:00 do 20:00 h. Odberné miesto v našej obci sa bude nachádzať v budove Obecného úradu Láb na Hlavnej ulici 503/9 v priestoroch, kde sa konalo aj celoplošné testovanie. Hlavný vchod bude zo zadnej strany budovy.

Pred samotným testovaním je nutné sa elektronicky zaregistrovať cez aplikáciu. Pre registráciu a zarezervovanie termínu kliknite na tlačidlo Rezervovať.

REZERVOVAŤ

V registračnom systéme si môžete vybrať vhodný voľný termín  a čas testovania.  Na jeden čas je možné zaregistrovať troch občanov.

Otestovaní budú len zaregistrovaní občania. Prioritne by sa mali dať otestovať občania, ktorí dochádzajú do zamestnania. Kapacity nám umožnia testovať len občanov, ktorí v obci trvalo alebo prechodne žijú.

V prípade, ak nemáte možnosť zaregistrovania sa, registráciu je možné vykonať aj na základe telefonickej objednávky od štvrtka 21.1.2021 od 9:00 do 15:00 h. a v piatok od 9:00 do 12:00 h. na obecný úrad Láb, p. Mária Lisá, t. č. 034/77 90 333 alebo 0918 469 680.

PROSÍME O STRIKTNÉ DODRŽANIE PRIRADENÉHO TERMÍNU A ČASU. Obecný úrad robí maximum pre to, aby pomohol štátu v celoplošnom skríningu. Tento systém má ochrániť zdravie testovaných občanov a predísť zhromažďovaniu sa občanov v dôsledku čakania na test.   

POSTUP TESTOVANIA NA ODBERNOM MIESTE: Riaďte sa, prosím, pokynmi personálu. 

  • Vo vonkajších priestoroch dostanete vreckovku, pristúpite k odpadkovému košu, vyfúkate si nos a odkašlete si, zahodíte vreckovku a vydezinfikujete si ruky. Dezinfekčné prostriedky budú na mieste k dispozícii.
  • Na ústach a nose treba mať rúško, alebo iným vhodným spôsobom prekryté horné dýchacie cesty.
  • Vojdete do budovy. Určenému pracovníkovi sa preukážete občianskym preukazom, ten skontroluje Vašu registráciu a údaje v nej uvedené. Po registrácii dostanete pridelené číslo.
  • Na odbernom pracovisku odovzdáte zdravotníkovi pridelené číslo.
  • Zdravotník Vám následne odoberie vzorku z nosohltana jemnou tyčinkou.
  • Na výsledky počkáte vo vyhradenom priestore na parkovisku pri zdravotnom stredisku.
  • Podľa prideleného čísla budete privolaný a bude Vám odovzdaný certifikát, na ktorom je poučenie, čo robiť v prípade negatívneho alebo pozitívneho výsledku.

ODPORUČENIE, KTO SA NEMUSÍ ZÚČASTNIŤ TESTOVANIA: osoby do 15 rokov; osoby nad 65 rokov; ľudia, ktorí prekonali COVID-19 v uplynulých 3 mesiacoch (90 dní); ľudia, ktorí sú minimálne 14 dní po zaočkovaní druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19; ľudia, ktorí disponujú testom z obdobia od 18.-26.1.2021

Príspevok bol presunutý do archívu
25.01.2021