Oznam starostu obce ku COVID-19

Vážení spoluobčania,

od pondelka 12.4.2021 je okres Malacky podľa COVID automatu zaradený v červenej farbe (II. stupeň varovania).
Podľa tohto zaradenia sa v zamestnaní potrebujete preukázať potvrdením o negatívnom výsledku Ag alebo PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 14 dní.
Aj naďalej však potrebujete 7-dňový test, ak máte doma škôlkára alebo žiaka základnej školy.

Rovnako podľa aktuálne platnej vyhlášky ÚVZ č. 132 sa aj naďalej vo všetkých verejných aj súkromných budovách a objektoch, vrátane budov orgánov verejnej moci, prevádzkovaných za účelom komerčným a nekomerčným, okrem domov, bytov a iných priestorov slúžiacich na bývanie, potrebujete preukázať testom nie starším ako 7 dní.

Vzhľadom na túto skutočnosť, som sa rozhodol aj túto sobotu 24.4.2021 otvoriť testovaciu miestnosť nasledovným spôsobom:

Rezervačný systém sprístupníme najprv v čase od 8:00 do 12:00 hod., a v prípade záujmu, t.j. termíny sa obsadia, aj v čase od 13:00 do 17:00 hod.
Rezervačný systém bude spustený už v utorok 20.4.2021 o 8:00 hod. ráno.

Nakoľko je avizované prehodnotenie COVID automatu aj testovacej stratégie možno už v najbližších dňoch, sledujte, prosím, všetky aktuálne informácie na verejných aj našich stránkach.

S pozdravom,
Marián Moravčík, Váš starosta