Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Obecný športový klub Láb

Vážení spoluobčania, milí športoví priatelia,
OŠK v Lábe v spolupráci s Obecným úradom, pánom starostom a zastupiteľstvom, sa snaží v našom športovom areáli vytvoriť dôstojné podmienky pre športovú relaxáciu našich občanov, mládež a detí. Pred pár rokmi bolo sprístupnené multifunkčné ihrisko, ktoré môžu bezplatne využívať aj deti a mládež.
Za uvedenú činnosť všetkým zainteresovaným patrí veľké poďakovanie.

Záverom vás pozývame a tešíme sa na vás pri zápasoch našich mužstiev.

Výbor OŠK

Aktuálne informácie o zápasoch nájdete na:
https://sportnet.sme.sk/futbalnet/k/obecny-sportovy-klub-lab/

OŠK Láb 2023/2024

Výbor OŠK Láb
Predseda: Mária Hasičková
Členovia výboru: Mário Ďurica, Ivan Hrebeň, Miloš Lukáček, Marián Moravčík, Daniel Strolka

Pracovné komisie
Športovo – trénerská komisia: Mário Ďurica, Ivan Hrebeň, Marián Moravčík
Ekonomicko – metodická komisia: Mária Hasičková, Miloš Lukáček, Daniel Strolka

Tréneri
A – mužstvo, V. liga BFZ: Andrej Hýll, Pavol Dvořák
Družstvo prípraviek: Ladislav Ondriáš, Milan Zifčák, Ivan Polák

Družstvo starších žiakov, U15 – ObFZ Bratislava-vidiek: Marián Moravčík, Ivan Hrebeň, Milan Zivčák

Družstvo prípravky, U11, PRMA BFZ: Mário Ďurica, Milan Matyáš

História futbalu v Lábe

Najpopulárnejší šport v obci – futbal, sa hrával v strede dediny neorganizovane. V roku 1926 bol založený prvý futbalový klub a v roku 1929 vstúpil do zväzu ako ŠK LÁB. Vtedajšie ihrisko na pasienkoch bolo nevyhovujúce, tak sa v roku 1931 vybudovalo nové. V roku 1932 si pozvali viedenský klub BORUSIA WIEN, nad ktorým vyhrali 2:1. Starosti s financiami riešili dočasným spojením s klubom v Plaveckom Štvrtku keď vystupovali pod názvom ŠK TATRAN.

V roku 1934 boli už tak platobne neschopní, že museli zastaviť svoju činnosť. K čiastočnému oživeniu prišlo v roku 1941.

Po skončení II. svetovej vojny museli telovýchovné jednoty prijať názov TJ SOKOL, ktorého členom sa stal v roku 1950 i Láb. Po založení okresnej súťaže sa Láb stal členom 4. neskôr jej 3.triedy. V roku 1953 dorast získal titul „majster súťaže Malackého okresu“.  V šesťdesiatych rokoch prichádza k ďalšej zmene názvu na TJ DRUŽSTEVNÍK LÁB. Hrávalo sa v III. triede už na nevyhovujúcom ihrisku.

Až v roku 1975 sa prikročilo k vybudovaniu nového športového areálu. Po jeho dokončení prišli i futbalové ambície. Hralo sa o špicu v II. triede. V roku 1981 vyhralo 1.A triedu a postúpilo do Majstrovstiev kraja Bratislava a v roku 1985 sa stalo jeho víťazom. Postup do II. Slovenskej národnej ligy a jednoročné účinkovanie v nej je doteraz najväčší úspech lábskeho futbalu. Po vrchole nastala stagnácia a v roku 1991 preregistrovali družstvo do regionálnej súťaže ako ŠK LÁB.

Volejbal ženy

ŠK nie je len mužský futbal. Ženy so zmyslom pre humor a záujmom o pravidelný pohyb sa začali stretávať v telocvični ZŠ 2x do týždňa od roku 2000.
Vekové zloženie je rôznorodé, od 20 rokov vyššie. Horná hranica je neobmedzená. V decembri organizujú Mikulášsky turnaj, kde pozývajú družstvá žien z okolia. Vzájomné priateľské zápasy sa organizujú počas celého roka. Radosť z hry je podmienkou prijatia, o čom svedčí i sľub:
„My, členky športového klubu, sľubujeme, že urobíme všetko preto, aby sme si vylepšili našu kondíciu, kladne formovali naše postavy a tým zároveň dokázali, že nepatríme do šrotu.“

Ženský futbal – Klub ukončil svoju činnosť v r.2014

Športový život v našej obci sa spestril o ženský futbal. Všetko začalo nevinne 2.9.2000, keď Klub lábskych žien usporiadal 1. ročník ženského futbalu o „Putovný pohár Klubu lábskych žien“. Spočiatku sa mnohí len usmievali pri pomyslení na ženy, ktoré naháňajú koženú loptu. Dievčatá to však zobrali vážne a začali pravidelne trénovať.

Vyhrali prvý i druhý ročník turnaja. Ich bilancia je vlastne veľmi jednoduchá – ani jedna prehra. Na jar roku 2002 bola založená Záhorácka liga žien, ktorú s vysokým skóre vyhrali. Ďalšie podrobnejšie informácie o klube, vtedajších hráčkach a výsledkoch sa dočítate na stránke DFK. DFK sa úspešne prepracoval od svojho zrodu až do 1. Slovenskej ženskej ligy.