Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Poľovné združenie Malina

Toto združenie bolo založené v roku 1948. Poľovným hospodárom sa stal Ondrej Zálesňák na celých 28 rokov. Jeho nástupcom sa na ďalších 18 rokov stal František Zálesňák. Od roku 1994 ďalší zo Zálesňákov – Róbert.  Členovia spolku majú na starosti celý chotár. Starajú sa o zazverenie, zverinu v zime prikrmujú a uskutočňujú povolený odstrel zveriny.

V roku 1965 postavili poľovnícku chatu v lokalite Starý majer. Je tu vybudovaná strelnica pre streľbu na asfaltové terče. Poriadajú sa tu pravidelné strelecké preteky, slávnosti a zábavy. V posledných rokoch sa podarilo túto tradíciu obnoviť (vždy v júnovú nedeľu).

Chata sa nachádza na samote zvanej Starý Majer cca 1 km od obce Láb. Vedie k nej cesta priamo z dediny cez časť obce zvanej Drahy, alebo je možné sa k nej dostať treťou odbočkou vľavo z hlavnej cesty smerom na obec Jakubov. Je to priestor určený na posedenia a stretnutia poľovníkov po úspešnej poľovačke, ale tiež občanov a návštevníkov obce Láb. Chata je plne zariadená na varenie a organizovanie podujatí. Možnosť posedenia je vo vnútri alebo na lavičkách vonku. Je tam tiež priestor vyhradený na tanečný parket, ktorý sa využíva počas zábav organizovaných poľovníkmi.