Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Oznam starostu obce k testovaniu

Vážení spoluobčania,

napriek tomu, že sa nám podarilo sformovať výborný tím a kolektív ľudí, ktorí ochotne každú sobotu prídu a zapoja sa do procesu testovania v našej obci, bude tento víkend už šiesty po sebe a všetko má svoje hranice. Vláda SR vymyslela spôsob ako brániť šíreniu vírusu a dnes okrem toho, že počúvame či testovanie antigénovými testami je ten správny spôsob, ponechala naša vláda celé bremeno testovania v podstate na samosprávy, ktoré ale neboli zriadené a uspôsobené na to, aby donekonečna bez svetla na konci tunela, suplovala služby, ktoré štát označil ako „atómovú bombu“.

Ako iste viete, aj naša obec je súčasťou Združenia klubu starostov všetkých obcí v okrese Malacky. Viac ako dva týždne intenzívne diskutujeme o tom, čo ďalej. Samozrejme názory starostov sú rôzne. Väčšina z nich nemala to šťastie, že sa u nich v obci podarilo sformovať tak dobrý kolektív ľudí, ktorí sú ochotní pomáhať a zrejme aj preto sa rozhodli ďalej netestovať.

Situácia bude preto, podľa môjho názoru, do budúcna ešte komplikovanejšia ako je dnes.

Pre Vašu informáciu je dnes podľa posledných dostupných informácií situácia taká, že z obcí, ktoré sú najbližšie k našej obci, budú tento víkend testovať Záhorská Ves, Vysoká pri Morave a Jakubov. Testovať tento víkend nebudú Zohor ani Plavecký Štvrtok.

V našej obci som sa rozhodol po porade s poslancami a dobrovoľníkmi, že tento víkend budeme opäť testovať s tým, že ako to bude ďalej, sa budeme vždy podľa celkového vývoja situácie rozhodovať najneskôr do stredy nasledujúceho týždňa.

Túto sobotu teda budeme testovať od 8:00 do 20:00 hod. Aj touto cestou chcem požiadať obyvateľov a ľudí, bývajúcich v Lábe, aby sa zaregistrovali v rezervačnom systéme, pretože nápor na odberné miesto môže byť väčší a môže sa stať, že sa na testovanie nedostanú.

S pozdravom
Váš starosta, Marián Moravčík