Prechod na úvodnú stránku | Prechod na spodné menu | Prechod na obsah |
Obnova hesla | Registrácia
Cesta: Úvod » Združenia / Podnikatelia » Poľovné združenie Malina

Poľovné združenie Malina

Poľovné združenie MalinaToto združenie bolo  založené v roku 1948. Poľovným hospodárom sa stal Ondrej Zálesňák na celých  28 rokov. Jeho nástupcom na  ďalších  18 rokov sa stal František Zálesňák. Od roku 1994 ďalší zo  Zálesňákov Róbert.  Členovia spolku majú na starosti celý chotár. Starajú sa o zazverenie, zverinu v zime prikrmujú a uskutočňujú povolený odstrel zveriny.

V roku 1965 postavili poľovnícku chatu v lokalite Starý majer. Je tu vybudovaná strelnica pre streľbu na asfaltové terče. Poriadajú sa tu pravidelné strelecké preteky, slávnosti a zábavy. V posledných rokoch sa podarilo túto tradíciu obnoviť (vždy v júnovú nedeľu).

Chata sa nachádza na samote zvanej Starý Majer cca 1 km od obce Láb.  Vedie k nej cesta priamo z dediny cez  časť obce zvanej Drahy alebo sa je možné k nej dostať  treťou odbočkou vľavo z hlavnej cesty smerom na obec Jakubov. Je to priestor určený na posedenia a stetnutia poľovníkov po úspešnej poľovačke ale aj občanov a návštevníkov obce Láb. Chata je plne zariadená na varenie a organizovanie podujatí. Možnosť posedenia je vo vnútri alebo na lavičkách vonku. Je tam aj priestor vyhradený na tanečný parket, ktorý sa využíva počas zábav, ktoré poľovníci organizujú.

© OBEC LÁB, Obecný úrad Láb, Hlavná ulica č. 503/9, 900 67 Láb, Starosta 0903588998,